Destekten Yoksun Kalma (Vefat Tazminatı)

“Ölümlü trafik kazaları kaza sonucu hayatını kaybeden şahsın desteği ile hayatlarını idame ettirenler sigorta şirketlerinden yoksun kaldıkları destek oranından tazminat talep edebilirler.”

Örneğin;

Ölümlü trafik kazası sonucu ölen bir çocuk ise bu çocuğun ileri ki zamanlarda ailesine destek olacağı kuvvetle muhtemel bir varsayımdır. Bu nedenle ilerleyen zamanlarda ölenden destek görme ihtimali olan kişiler, ölüme neden olan kişi veya kurumlardan destekten yoksun kalma tazminatı talep edebilirler. Bu tazminat hesabında da çocuğun yetenek ve nitelikleri ile yaşı önem kazanır. Ancak burada farazi bir destek hali söz konusu olduğu için çocuğun özelliklerinin yanı sıra ana ve babanın özellikleri de dikkate alınır.

Ölümlü trafik kazalarında zaman aşımı süresi 15 yıldır. Ortalama olarak trafik kazalarınızda vefat eden yakınlarının 25-30 gün içerisinde tazminatınızı almanızı sağlıyoruz.

Tazminat Başvurunuzu Yapın
""
1
Adınız ve SoyadınızAdınız ve Soyadınız
Telefon NumaranızTelefon Numaranız
Mağduriyetinizi ÖzetleyinÖzet
0 /
Previous
Next
 • Anne, Baba, Çocuklar, Eşler gibi bakmakla yükümlü olduğu kişiler.
 • Dini nikâhlı eşler bakımlarından destek hali karine olarak kabul edilmiştir. (ispatla yükümlüdür), yine aynı şekilde burs verdiği öğrenciler gibi örneklenebilir.
 • Aşağıda saydığımız hallerde de tazminat alma hakkınız bulunmaktadır.
  • Fail-i meçhul kazalar da (sürücüsü veya plakası tespit edilemeyen)
  • Sigortasını yaptırmamış araçların neden olduğu kazalar (sigortasız araçlar)
  • Çalınmış veya gasp edilmiş bir aracın karıştığı kazada
  • Poliçeyi düzenleyen şirket iflas etmiş ise

  Bedeni olarak (sakatlık ve ölüm) zarar görenlere kaza sonrasında sakat kalma halinde sakatlık tazminatı, ölüm halinde ise ölenin desteğinden yoksun kalanlara destekten yoksun kalma tazminatı ödenmektedir.

Daha Önce Tazminat Alan Kazazedelerimiz

ENGİN Ş.
108.000.00-TL

Firmamızı duyarak bize ulaşan ENGİN Ş. 2017 tarihin de yolcu olarak trafik kazası geçirmiştir. Kaza da kırığından dolayı ayağına platin takılmıştır. Tarafımızca yapılan işlemler sonucunda 35 gün içerisin de 108.000.00-TL tazminat almıştır. BİLGİ: Tazminatlar yaş, kaza yılı, kusur durumu, sakatlık durumu, gelir durumu ve buna benzer durumlara göre değişiklik gösterir.

TAHİR G.
35.541.42-TL

Çalışmalarımız sonucu kendisine ulaştığımız TAHİR G. 2017 tarihin de yolcu olarak trafik kazası geçirmiştir. Kaza da kırığından dolayı beline platin takılmıştır. Tarafımızca yapılan işlemler sonucunda 30 gün içerisin de 35.541.42-TL tazminat almıştır. BİLGİ: Tazminatlar yaş, kaza yılı, kusur durumu, sakatlık durumu, gelir durumu ve buna benzer durumlara göre değişiklik gösterir.

OSMAN B.
119.206.00-TL + 108.614.47-TL

Çalışmalarımız sonucu kendisine ulaştığımız OSMAN B. 2016 tarihin de sürücü olarak trafik kazası geçirmiştir. Kaza da kırığından dolayı platinler takılmış ve çeşitli ameliyatlar geçirmiştir. Tarafımızca yürütülen işlemler sonucunda 2 ayrı sigorta şirketinden tazminat almıştır. (119.206.00-TL + 108.614.47-TL) Ayrıca manevi tazminat davaları ile birlikte işlemleri devam etmektedir.